raksti

Kas tā par dejas formu, kā to iesākt un ko ar to dara (latviski)

Par tās vēstures gaitu (latviski)

Kontaktimprovizācija un vīrieši (latviski)

Par CI (wikipedia, angliski)

CI radītāja Steve Paxton runa par to, kāpēc viņu interesē kustība (angliski) (4:21′)

Vairāki oriģinālrakstu tulkojumi par CI (krieviski)

video

Tīras kontaktimprovizācijas CI performance (5:52′)

Kontaktimprovizācijas tehniskais mēģinājums (2:40′)

Deja un atziņas- kas ir kontaktimprovizācija (9:17′)

Īss un koncentrēts ievads- kas ir CI 1 (0:25′)

Īss un koncentrēts ievads- kas ir CI 2 (0:13′)

Īss un koncentrēts ievads- kas ir CI 3 (0:32′)

CI deja dabā (4:43′)

CI performance (5:20′)

Vīriešu dueta dejas izrāde, pamatā izmantojot kontaktimprovizācijas bāzi un partneringu (8:21′)

Brīnišķīgs kontakta un akrobātikas savienojums Pilobolus izpildījumā (13:56′)

Ar joku un dziļdomību par kontaktimprovizācijas pirmvēsturi (4:00′)


Visplašākie kontaktimprovizācijas kontakti sadaļās pa valstīm

par intensīvo kursu kontaktimprovizācijā iesācējiem


Atziņas pēc kontaktimprovizācijas nodarbībām ar Inesi Ločmeli (ex Upi)

„Kontaktimprovizācija palīdz izpētīt, apzināt robežas, ko prāts, stereotipi uzlicis mūsu ķermenim, un paplašināt tās. Tā mudina attīstīt savu radošo potenciālu. Un tā stimulē atmest steigu un ļauties mirkļa burvībai, ieklausīties sevī, savā ķermenī, sadzirdēt citus, būt  “šeit un tagad”, kontaktēties ar citiem  cilvēkiem ķermeņu valodā caur kustību, pieskārienu, ķermeņa kontaktu atšķirībā no ikdienišķās verbālās saziņas”

„Man kontaktimprovizācija būtu saruna. Patiesa saruna, bez izlikšanās, aizspriedumiem, virspusējībām (..) Viss ir līdzsvarā un katrai kustībai ir atbalss telpā, laikā, visur. Inerce ir kustības turpinājums. Dabā nekas nepastāv viens pats atrauts no pārējā – inerce savieno vienu kustību ar citu caur kustību. Pati inerce ir kustība. Nav nepieciešams censties kustināt ķermeni visu, ja ir iespējams atrast tos būtiskos punktus ķermenī, kas rada kustību, inerci. Sajust līdzsvaru sevī starp kustību un mieru (..). Skaisti. Ļaušanās”

„Kontaktimprovizācija (CI) ir tik sociāla, pat psiholoģiska deja/kustība, tajā var iemācīties sajust ne vien ķermeni- savu un otra, bet arī robežas, iekšējo atvērtību, elastību, raksturu, meklējot un atrodot to mijiedarbības formu, kas abiem patīkama un skaista”

„Ceļojums sevī un otrā vienlaikus, neparedzams, vienreizīgs, izaicinošs un- vienkārši priekpilns”

„Arī zaļš iesācējs var sajust CI skaistumu pilnībā, tai kustību amplitūdā, kas viņam pieejama”

“Kontaktimprovizācija ir pa vidu starp deju un garīgo attīstību”

„Šajā sabiedrībā salasās pārsteidzoši „manējā” kompānija- inteliģenti mana vecuma (ap 30) cilvēki, ar kuriem ir interesanti”

„Kontaktimprovizācija izveda mani ārā no tāda kā iesaldētā stāvokļa. Man kļuva vieglāk kontaktēties. Augums atcerējās lokanību. Ar svara atdošanas vingrinājumu palīdzību atgriezās uzticēšanās cilvēkiem. Pateicoties pastāvīgam akcentam uz improvizāciju, kustības plūsmu un neieciklēšanos uz kādām konkrētām kustībām, manī atgriezās vieglums dzīves uztverē”

„Domāju, kontaktimprovizācija ir visradošākā deja, dzīves veids, kur cilvēki var dzīvot, izpaust savas jūtas bez to atkārtošanās”

„Tā ir vienreizēja deja, kā dzīve- tā nekad neatkārtojas…”

„Patika sajūta, ka var eksperimentēt”

„Man patīk saņemt sajūtas no kontaktimpovizācijas un atslēgties no pārējās pasaules uz brīdi, kamēr esmu tur”

„Apmeklēju nodarbības, jo redzēju CI kā intsrumentu, kas palīdz ieraudzīt kaut kādas manas komunikācijas problēmas un palīdz tās risināt. Sajūtīgums, atslābināšanās, vērīgums. CI ir labs veids kā izkopt šīs prasmes gluži praktiski, ne tikai teorētiski apzināties, ka tas ir jādara”

„Deja kurā var mācīties iepazīt sevi”

„Kontaktimprovizācija devusi lielāku paļaušanos uz sevi, savu ķermeni, iepazīt viņa spēkus un ierobežojumus, drosmi eksperimentēt, iesaistīties negaidītajā un spontānajā, lielāku spēju pieņemt citus un spēt mijiedarboties ar viņiem harmoniski un dzīvi”

„Patīk tāda kā trakulība un bērnišķums pieaugušo sabiedrībā, kas periodiski parādās nodarbībās un JAMos. Kur vēl tā var iztrakoties?? :)) Tādēļ man tā patīk ņemt līdzi savu bērnu, lai viņa redz, ka pieaugušie spēj būt tādi un uz vecumu nekļūtu par vecu piepi :))”

„Patīk atrasties starp laimīgiem cilvēkiem, kas strādā ar sevi”

„Es tagad pazīstu vismaz par dažiem riktīgi jaukiem cilvēkiem vairāk :)”

„Patīk analizēt sevi un savu sniegumu nodarbību laikā un saprast kaut ko par sevi”

„Man ir labākas komunikācijas prasmes- ar to domājot lielāku sajūtīgumu; gan gluži neapzinātā, gan apzinātā līmenī un tā brīža impulsam atbilstošu reaģēšanu. Lielāka spontanitāte”

 „Jūtos fiziski daudz labāk, spēcīgāk un droši vien, ka arī pievilcīgāk :D”

“Pamazām sāk ‘pierāpot’, ko man pēdējā seminārā piedzīvotais nozīmēja dziļākajā, kaulu smadzeņu līmenī. Raudu. Aiz laimes. Mazs solītis uz vispārējā fona, milzu lēciens savā iekšienē. No ārpuses neredzams. Kaut kas, ko pat nespēju iedomāties, ka varētu piedzīvot… Paldies!”


par intensīvo kursu kontaktimprovizācijā iesācējiem